Kilpailut ja tapahtumat

OK Maakunnan Sipsu-kisat 28.8.2022 Kajaani,

Vimpelinlaakson urheilukeskus

Tulokset (juoksut)

 

Pojat 2015 ja myöhemmin syntyneet: 20 m

Aatu

Oikarinen

 

4,4

Olli

Juvani

KaPa

4,5

Vertti

Niskanen

Kajaani

4,5

Eelis

Iso-Möttönen

Kajaani

4,6

Jonni

Piirainen

Kajaani

4,6

Oliver

Seppänen

Kajaani

4,6

Roni

Heikkinen

Kajaani

4,8

Peetu

Möttönen

Kajaani

4,8

Sulo

Väisänen

Kajaanin Palloilijat

4,8

Sisu

Heikkinen

Kajaani

4,9

Timi

Heikkinen

Kajaani

4,9

Hessu

Maunuksela

Sotkamon jymy

4,9

Kaapo

Tervo

Kajaani

4,9

Akseli

Heikkinen

Paltamo

5,1

Jasper

Juntunen

Kajaani

5,1

Elmo

Kiiski

Kajaani

5,1

Sisu

Laurio

Kajaani

5,1

Leo

Leppänen

Kajaani

5,1

Aukusti

Takalo

Kajaani

5,1

Konsta

Suutari

Kajaani

5,1

Alvar

Konttinen

Kajaani

5,2

kasper

korhonen

sotkamo

5,2

Aatu

Tolppanen

Kajaani

5,2

Aatu

Korhonen

Kajaani

5,3

Kalle

Brotkin

Sotkamo

5,4

Roope

Koistinen

Sotkamon Jymy

5,4

Sulo

Airaksinen

Kajaani

5,5

Eemil

Hakkarainen

Kajaani

5,5

Jiri

Kärki

Kajaanin Hiihtäjät

5,5

Julius

Määttä

Kajaani

5,5

Miio

Pennanen

Kajaani

5,5

Ilja

Heikura

Kajaani

5,6

Leon

Nikkanen

Kajaani

5,6

Sulo

Ronkainen

Kajaani

5,7

Hugo

Härkin

Kajaani

5,8

Eino

Iivarinen

Kajaani

5,8

Samppa

Maunuksela

Sotkamon Jymy

5,8

David

Milunovic

Kajaani

5,8

Vili

Karjalainen

Kajaani

5,9

Magnus

Virtanen

Vuokatti

5,9

Eemi

Hyttinen

 

6,1

Elias

Lemmettylä

Kajaani

6,2

Oliver

Pyy

Kajaani

6,3

Vili

Keränen

Paltamo

6,5

Lukas

Salo

Kajaani

6,5

Elias

Säkkinen

Kajaani

6,5

Saku

Koistinen

Sotkamon Jymy

6,7

Lauri

Kallioinen

 

6,9

Tuomas

Kuosmanen

Kajaani

6,9

Iivo

Koivunen

Sotkamo

6,9

Noel

Julkunen

Kajaani

7,4

Tuomas

Kinnunen

Kajaani

7,4

Aatu

Meriläinen

Kajaani

7,4

Akseli

Haverinen

Kajaani

7,6

Markus

Leppänen

Kajaani

7,6

Vladan

Milunovic

Kajaani

7,6

Reeti

Kaartinen

Kajaani

7,8

Roni

Haverinen

Kajaani

7,9

anthony

Huovinen

Kajaani

7,9

Eino

Karjalainen

Puolanka

8,0

Eetu

Kinnunen

Kajaani

8,0

Urho

Kärkkäinen

Kajaani

8,1

Vilho

Karstu

Kajaani

8,5

Miiro

Hyttinen

 

8,6

Albert

Kyllönen

Kajaani

8,6

Emerson

Estevez Melendez

Kajaani

9,2

Nikolas

Määttä

Kajaani

9,5

Eeli

Kela

 

10,0

Samu

Keränen

Paltamo

10,1

Saku

Moilanen

 

10,3

Eelis

Österberg

Kajaani

11,0

Alex

Alajoki

Kajaani

11,2

Urho

Manninen

 

12,3

Veikko

Heikkinen

Kajaani

13,0

Emil

Moilanen

Kajaani

13,3

Iivo

Reponen

 

14,9

 

Tytöt 2015 ja myöhemmin syntyneet: 20 m

Amelie

 Huttunen

 Kajaani

           4,5

 Edda

 Kettukangas 

 Sotkamo

           4,7

 Eevi

 Sivonen

 Kajaani

           4,9

 Elli

 Heikkinen 

 Kajaani 

           5,0

 Enna

 Hyvönen

 

           5,0

 Amanda 

 Laitila

 Joensuu

           5,2

 Milja

 Murtola

 Kajaani

           5,2

 Sara

 Kuosmanen

 Kajaani

           5,3

 Helmi

 Nieminen

 Kajaani

           5,3

 Taika

 Härkönen

 Nakertaja

           5,4

 Isla 

 Jokela

 Kajaani

           5,4

 Iita

 Oikarinen

 

           5,4

 Aino

 Österberg

 Kajaani

           5,4

 Jessica 

 Juntunen

 

           5,4

 Hilda

 Immonen

 Kajaani

           5,5

 Martta

 Korhonen

 Kajaani

           5,5

 Aino

 Värttö

 

           5,5

 Venla

 Karjalainen 

 Puolanka

           5,6

 Alma

 Minkkinen

 Kajaani

           5,6

 Aino

 Määränen 

 Kajaani 

           5,6

 Lilja

 Kemppainen

 Kajaani

           5,7

 Seela

 Leinonen

 Kajaani

           5,7

 Janira

 Estevez Melendez 

 Kajaani

           5,8

 Lilja

 Manninen

 Kajaani

           5,8

 Elsi

 Hakkarainen 

 Kajaani

           5,9

 Alma

 Honkanen 

 Kajaani 

           5,9

 Minttu

 Korhonen

 Kajaani

           5,9

 Kaarna

 Penttilä

 

           5,9

 Aino

 Heikkinen

 Paltamo

           6,0

 Moona 

 Reponen

 

           6,0

 Yanna-Jessica

 Leinonen

 Kajaani

           6,1

 Hilma

 Kukkonen

 Kajaani

           6,2

 Stella

 Huttunen 

 Kajaani

           6,3

 Olivia

 Julkunen

 

           6,3

 Emilia 

 Kärkkäinen 

 Kajaani

           6,3

 Marja

 Huttunen 

 Kajaani

           6,4

 Aino

 Kuure

 Kajaani

           6,4

 Sanni 

 Tuhkanen

 

           6,4

 Eerika

 Heikkinen

 Kajaani

   6,5

 Michelle

 Huovinen

 Kajaani 

           6,5

 Elmiida

 Julkunen

 

           6,5

 Elli 

 Savolainen

 

           6,5

 Mila

 Heikkinen 

 Kajaani

           6,6

 Kaisla 

 Korhonen

 Sotkamo

           6,7

 Leona

 Salo

 Kajaani

           6,8

 Isla 

 Junkkari

 Kajaani

           6,9

 Iisa

 Ylitalo

 Kajaani

           6,9

 Ellinoora 

 Kärkkäinen 

 Kajaani

           7,0

 Eevi 

 Reponen

 

           7,0

 Hilma 

 Minkkinen

 Kajaani

           7,1

 Aino

 Kiiski

 Kajaani 

           7,2

Hertta

 Manninen

 Kajaani

           7,3

 Nessa

 Markkanen

 Kajaani

           7,4

 Tuuni

 Härkönen

 Nakertaja

           7,6

 Emilia 

 Väisänen

 

           7,6

 Hilla

 Suutari

 Kajaani

           7,7

 Jemina

 Halonen

 Kajaani

           8,2

 Jessiina

 Halonen

 Kajaani

           8,2

 Sofia

 Laitala

 

           8,7

 Nita

 Heikkinen 

 Kajaani

           9,0

 Lyyti

 Rimpiläinen

 Sotkamo

           9,1

 Vilma

 Karppinen

 Kajaani

           9,8

 Emilia

 Tampio

 Kontiomäki

           9,9

 Saana

 Heikkinen

 Kajaani

         11,1

 Eea

 Halonen

 Kajaani

         11,9

 Eerin

 Pääkkönen

 Kajaani

         13,3

 Emma

 Avanesyan

 Nokia

         18,2

 Seela

 Pyy

 Kajaani

         36,7

 Beata

 Julkunen

 

         45,0

 

Pojat 2013-2014: 40 m

 

 

 

Niki

Korhonen

Kajaanin Kipinä

7,58

Onni

Rahikkala

Kajaani

7,64

Eetu

Klemetti

Sotkamo

7,71

Aapo

Kurkinen

Paltamon Urheilijat

7,78

Viljo

Lanko

Kajaani

7,87

Eliel

Julkunen

 

7,98

Joonatan

Järvinen

Kajaani

8,05

Tapio

Kuure

Kajaani

8,13

Paavo

Möttönen

Kajaani

8,32

Joose

Hyttinen

 

8,34

Antti

Mensalo

Kajaani

8,68

Miro

Reponen

 

8,93

Oula

Hurskainen

Kajaani

9,02

Vilho

Murtola

Kajaani

9,02

Pietari

Iso-Möttönen

Kajaani

9,06

Leo

Penttilä

Kajaani

9,78

Matias

Heikkinen

Kajaani

10,11

 

 

 

 

Tytöt 2013-2014: 40 m

Emma

Koistinen

Sotkamon Jymy

7,86

Elsa

Brotkin

Sotkamo

7,88

Vilma

Loikkanen

Kajaani

7,94

Eveliina

Karjalainen

Kajaani

8,02

Aliina

Tolppanen

Kajaani

8,13

Elsa

Honkanen

Kajaani

8,14

Lyyti

Juvani

Kajagym

8,19

Maisa

Piirainen

Kajaani

8,31

Alina

Vartio

Kajaani

8,33

Janika

Heikkinen

Kajaani

8,34

Vadislava

Kononova

Ukraina

8,34

Sofia

Iivarinen

Kajaani

8,35

Maile

Ronkainen

 

8,44

Martta

Kukkonen

Kajaani

8,44

Enni

Karjalainen

Kajaani

8,56

Pihla

Jokitalo

kajaani

8,60

Alva

Kotajärvi

Kajaani

8,65

Silvia

Kyllönen

Kajaani

8,71

Minja

Korhonen

Kajaani

8,76

Tinja

Härkönen

Nakertaja

8,85

Sini

Birling

Kajaani

9,12

Signe

Heikkinen

Paltamo

9,22

Elsa

Lemmettylä

Kajaani

9,50

Ninni

Heikkinen

Kajaani

9,67

Elli

Korhonen

 

9,70

 

Pojat 2011-2012: 60 m

 

 

 

Matias

Österberg

Kajaani

10,37

 

Eepi

Järvinen

Kajaani

10,56

 

Jooa

Juntunen

Kajaanin Hiihtäjät

10,63

 

Samuel

Kyllönen

Kajaani

10,92

 

Topi

Hietala

Kajaani

11,07

 

Peetu

Loikkanen

Kajaani

11,07

 

Jere

Birling

Kajaani

11,10

 

Topi

Kurkinen

Paltamon Urheilijat

11,24

 

Valtteri

Seppänen

Kajaani

11,29

 

Jimi

Rautiainen

 

11,38

 

Vilho

Rimpiläinen

Sotkamo

11,41

 

Niilo

Jokitalo

Kajaani

11,57

 

Okko

Vähäsöyrinki

Kajaani

11,70

 

 

 

Tytöt 2011-2012: 60 m

 

 

Emma

Niiranen

Kuhmo

9,62

Aurora

Korhonen

Kajaani

9,82

Pilvi

Laurio

Kajaani

9,86

Henni

Mustonen

Kajaanin Kipinä

9,94

Anniina

Karjalainen

Kajaani

10,04

Vilma

Moilanen

Kajaani Gymnastics

10,17

Greta

Kettukangas

Sotkamo

10,19

Iida

Tölli

Kajaani

10,79

Kaisla

Huttunen

Kajaani

10,95

Anni

Määränen

Kajaani

11,07

Hilla

Huttunen

Kajaani

11,11

Vilma

Korhonen

Kajaani

11,47

Enni

Kaartinen

Kajaani

11,79

Lilli

Hujanen

Kajaani

11,97

Miisa

Heikkinen

Kajaani

12,00

Hilla

Moilanen

Kajaani Gymnastics

12,04

Eedit

Julkunen

Kajaani

12,07

Kiira

Sirviö

Kajaani

12,17

Alma

Huttunen

KHS

12,19

       

 

Pojat 2009-2010: 60 m

 

Aale

Kettukangas

Sotkamo

 9,05

Eeli

Ronkainen

Kajaani

9,83

Aleksi

Österberg

Kajaani

10,63

Luukas

Julkunen

Kajaani

11,60

 

Tytöt 2009-2010: 60 m

 

 

Pinja

Kortelainen

Kontiomäki

9,39

 

Hilkka

Rimpiläinen

Sotkamon Jymy

9,40

 

Helmi

Kemppainen

Kajaani Gymnastics

9,76

 

Nea

Jokelainen

Kajaani Gymnastics

9,94

 

Senja

Moilanen

Kajaani Gymnastics

10,27

 

Miroslava

Kononova

Ukraina

12,47

 

Neela

Pennanen

up. s. 2014

13,86

 

 

 

 

 

Tytöt 2007-2008: 60 m

 

 

Iris

Pelkonen

Kajaani Gymnastics

9,89

 

Anni

Oikarinen

Kajaani Gymnastics

10,03

 

Leeni

Leinonen

Kajaani Gymnastics

10,08

 

Erika

Paavola

Kajaani Gymnastics

10,43

 

Iris

Virtanen

Kajaani Gymnastics

10,46

 

 

Pallonheitto

Pojat 2015 ja myöh. synt.

 

Pallonheitto

 

Kaapo

Tervo

Kajaani

15,40

Eelis

Iso-Möttönen

Kajaani

14,10

Jiri

Kärki

Kajaanin Hiihtäjät

13,25

Sulo

Väisänen

Kajaanin Palloilijat

12,86

Oliver

Seppänen

Kajaani

12,85

Sulo

Airaksinen

Kajaani

12,00

Roope

Koistinen

Sotkamon Jymy

12,00

Leo

Leppänen

Kajaani

11,21

Hugo

Härkin

Kajaani

11,20

Eetu

Jokelainen

Kajaani

11,20

Sisu

Heikkinen

Kajaani

11,15

Elmo

Kiiski

Kajaani

11,00

Akseli

Heikkinen

 

10,84

Kalle

Brotkin

Sotkamo

10,80

Aatu

Korhonen

Kajaani

10,20

Eino

Iivarinen

Kajaani

9,65

Vili

Karjalainen

Kajaani

9,65

Julius

Määttä

Kajaani

9,64

Aatu

Oikarinen

 

9,60

Jonni

Piirainen

Kajaani

9,40

Eemi

Hyttinen

 

8,85

Konsta

Suutari

Kajaani

8,77

Timi

Heikkinen

Kajaani

8,65

Kasper

Korhonen

Sotkamo

8,40

Magnus

Virtanen

Vuokatti

8,36

Roni

Heikkinen

Kajaani

8,25

Hessu

Maunuksela

Sotkamon Jymy

7,90

Vertti

Niskanen

Kajaani

7,74

David

Milunovic

Kajaani

7,64

Tuomas

Kuosmanen

Kajaani

7,40

Eemil

Hakkarainen

Kajaani

7,20

Ilja

Heikura

Kajaani

6,95

Peetu

Möttönen

Kajaani

6,90

Aukusti

Takalo

Kajaani

6,90

Jesper

Juntunen

Kajaani

6,64

Eetu

Kinnunen

Kajaani

6,60

Tuomas

Kinnunen

Kajaani

6,60

Sisu

Laurio

Kajaani

6,60

Olli

Juvani

Kapa

6,45

Sulo

Ronkainen

Kajaani

6,30

Saku

Koistinen

Sotkamon Jymy

5,70

Iivo

Koivunen

Sotkamo

5,60

Aatu

Tolppanen

Kajaani

5,40

Elias

Lemmettylä

Kajaani

5,35

Vladan

Milunovic

Kajaani

4,55

Miio

Pennanen

Kajaani

4,30

Akseli

Haverinen

Kajaani

4,10

Oliver

Pyy

Kajaani

4,00

Leon

Nikkanen

Kajaani

3,96

Vilho

Karstu

Kajaani

3,78

Alvar

Konttinen

Kajaani

3,70

Samppa

Maunuksela

Sotkamon Jymy

3,60

Lukas

Salo

Kajaani

3,52

Noel

Julkunen

Kajaani

3,50

Lauri

Kallioinen

 

3,46

Eelis

Österberg

Kajaani

3,30

Aatu

Meriläinen

Kajaani

3,10

Vili

Keränen

Paltamo

3,00

Emil

Moilanen

Kajaani

2,80

Eeli

Kela

 

2,79

Anthony

Huovinen

Kajaani

2,76

Reeti

Kaartinen

Kajaani

2,40

Eino

Karjalainen

Puolanka

2,36

Roni

Haverinen

Kajaani

2,30

Elias

Säkkinen

Kajaani

2,16

Miiro

Hyttinen

 

2,15

Albert

Kyllönen

Kajaani

2,10

Saku

Moilanen

 

2,06

Emerson

Estevez Melendez

Kajaani

1,76

Markus

Leppänen

Kajaani

1,66

Alex

Alajoki

Kajaani

1,60

Nikolas

Määttä

Kajaani

1,34

Urho

Kärkkäinen

Kajaani

1,30

Iivo

Reponen

 

1,30

Samu

Keränen

Paltamo

1,20

Veikko

Heikkinen

Kajaani

0,80

Atle

Halonen

Kajaani

0,80

    

Pallonheitto Pojat 2013-2014 synt.

 

Eetu

Klemetti

Sotkamo

20,22

Aapo

Kurkinen

Paltamon Urheilijat

19,20

Julius

Pesonen

Kajaani

17,90

Viljo

Lanko

Kajaani

16,80

Vilho

Murtola

Kajaani

15,90

Niki

Korhonen

Kajaanin Kipinä

15,70

Hugo

Manninen

Kajaani

15,65

Joonatan

Järvinen

Kajaani

14,92

Leo

Penttilä

Kajaani

14,90

Pietari

Iso-Möttönen

Kajaani

14,10

Tapio

Kuure

Kajaani

13,90

Paavo

Möttönen

Kajaani

13,90

Eliel

Julkunen

 

13,50

Onni

Rahikkala

Kajaani

12,50

Miro

Reponen

 

12,45

Väinö

Värttö

 

12,40

Oula

Hurskainen

Kajaani

12,30

Joose

Hyttinen

 

11,20

Matias

Heikkinen

Kajaani

8,30

 

 

 

 

Pallonheitto Pojat 2011-2012 synt.

 

Samuel

Kyllönen

Kajaani

30,10

Jooa

Juntunen

Kajaanin Hiihtäjät

29,80

Jere

Birling

Kajaani

28,16

Eepi

Järvinen

 

24,30

Peetu

Loikkanen

Kajaani

23,55

Topi

Hietala

Kajaani

21,15

Topi

Kurkinen

Paltamon Urheilijat

19,80

Niilo

Jokitalo

kajaani

19,40

Okko

Vähäsöyrinki

Kajaani

19,00

Valtteri

Seppänen

Kajaani

18,35

Matias

Österberg

Kajaani

17,65

Jimi

Rautiainen

 

15,27

 

 

 

 

Palloheitto Pojat 2009-2010 synt.

 

Eelis

Ronkainen

Kajaani

25,70

    

Pallonheitto Tytöt 2015 ja myöhemmin synt.

 

Amelie

Huttunen

Kajaani

13,45

Martta

Korhonen

Kajaani

11,00

Helmi

Nieminen

Kajaani

10,35

Eevi

Sivonen

Kajaani

10,07

Milja

Murtola

Kajaani

9,40

Venla

Karjalainen

Puolanka

9,33

Aino

Heikkinen

Paltamo

9,14

Janira

Estevez Melendez

Kajaani

8,83

Edda

Kettukangas

Sotkamo

8,30

Michelle

Huovinen

Kajaani

8,23

Jessica

Juntunen

Kajaani

7,59

Elli

Heikkinen

Kajaani

7,15

Sara

Kuosmanen

Kajaani

6,83

Minttu

Korhonen

Kajaani

6,80

Lilja

Manninen

Kajaani

6,17

Lilja

Kemppainen

Kajaani

6,10

Moona

Reponen

 

6,10

Stella

Huttunen

Kajaani

5,80

Alma

Minkkinen

Kajaani

5,75

Yanna-Jessica

Leinonen

Kajaani

5,60

Hilda

Immonen

Kajaani

5,38

Taika

Härkönen

Nakertaja

4,90

Hilma

Minkkinen

Kajaani

4,90

Aino

Määränen

Kajaani

4,90

Ellinoora

Kärkkäinen

Kajaani

4,75

Iita

Oikarinen

 

4,61

Enna

Hyvönen

 

4,60

Jemina

Halonen

Kajaani

4,51

Olivia

Julkunen

 

4,50

Elmiida

Julkunen

 

4,40

Leona

Salo

Kajaani

4,25

Sanni

Tuhkanen

Kajaani

4,16

Elsi

Hakkarainen

Kajaani

3,90

Isla

Jokela

Kajaani

3,90

Aino

Österberg

Kajaani

3,90

Seela

Leinonen

Kajaani

3,81

Kaisla

Korhonen

Sotkamo

3,75

Aino

Värttö

 

3,55

Kaarna

Penttilä

Kajaani

3,50

Peppi

Alakärppä

Kajaani

3,28

Isla

Junkkari

Kajaani

3,20

Eevi

Reponen

 

3,20

Nessa

Markkanen

Kajaani

3,00

Emilia

Kärkkäinen

Kajaani

2,70

Sofia

Laitala

 

2,68

Mila

Heikkinen

Kajaani

2,55

Sanni

Heikkinen

Kajaani

2,53

Aino

Kiiski

Kajaani

2,40

Eea

Halonen

Kajaani

2,40

Eerika

Heikkinen

Kajaani

2,36

Aino

Kuure

Kajaani

2,25

Emilia

Tampio

Kontiomäki

1,87

Emma

Avanesyan

Nokia

1,70

Hertta

Manninen

Kajaani

1,59

Marja

Huttunen

Kajaani

1,55

Vilma

Karppinen

Kajaani

1,40

Tuuni

Härkönen

Nakertaja

1,35

Lyyti

Rimpiläinen

Sotkamo

1,30

Iisa

Ylitalo

Kajaani

1,30

Jessiina

Halonen

Kajaani

1,25

Seela

Pyy

Kajaani

0,70

Eerin

Pääkkönen

Kajaani

0,65

Nita

Heikkinen

Kajaani

0,51

 

 

 

 

Pallonheitto Tytöt 2013-2014 synt.

 

Elsa

Brotkin

Sotkamo

22,90

Emma

Koistinen

Sotkamon Jymy

14,30

Maile

Ronkainen

Kajaani

12,73

Signe

Heikkinen

Paltamo

12,71

Sini

Birling

Kajaani

11,66

Maisa

Piirainen

Kajaani

11,50

Aliina

Tolppanen

Kajaani

11,20

Elsa

Lemmettylä

Kajaani

10,76

Janika

Heikkinen

 

10,50

Alina

Vartio

Kajaani

9,50

Inka

Korhonen

Kajaani

9,45

Alva

Kotajärvi

Kajaani

9,40

Neela

Pennanen

Kajaani

9,26

Eveliina

Karjalainen

Kajaani

9,10

Ninni

Heikkinen

Kajaani

8,65

Enni

Karjalainen

Kajaani

8,45

Minja

Korhonen

Kajaani

8,35

Tinja

Härkönen

Nakertaja

7,62

Elli

Hyvönen

 

7,10

Pihla

Jokitalo

kajaani

7,10

Elli

Korhonen

 

6,75

Sofia

Iivarinen

Kajaani

6,70

Silvia

Kyllönen

Kajaani

4,75

Vilma

Loikkanen

Kajaani

4,60

 

 

 

 

Pallonheitto Tytöt 2011-2012 synt.

 

Hilla

Moilanen

Kajaani Gymnastics

25,05

Kiira

Sirviö

Kajaani

24,30

Vilma

Moilanen

Kajaani Gymnastics

23,50

Anni

Määränen

Kajaani

17,80

Miisa

Heikkinen

Kajaani

13,60

Alma

Huttunen

KHS

12,50

Aurora

Korhonen

Kajaani

12,45

Pilvi

Laurio

Kajaani

12,30

Enni

Kaartinen

Kajaani

12,00

Vilma

Korhonen

Kajaani

11,70

Lilli

Hujanen

Kajaani

11,20

Kaisla

Huttunen

Kajaani

11,00

Oona

Hurskainen

Kajaani

10,45

Iida

Tölli

Kajaani

9,20

Hilla

Huttunen

Kajaani

9,05

Eedit

Julkunen

Kajaani

8,45

 

 

 

 

Palloheitto Tytöt 2009-2010 synt.

 

Lila

Huttunen

Kajaani

17,71

 

 

 

 

 

 

Sipsukisat 28.8.2022 tulokset pituus ja kuula

Pojat 2011-2012 pituus

 

 

 

 

 

 

Eepi

Järvinen

Kajaani

3,10

Samuel

Kyllönen

Kajaani

3,04

Jere

Birling

Kajaani

2,68

Vilho

Rimpiläinen

Sotkamo

2,66

Niilo

Jokitalo

kajaani

2,62

Jooa

Juntunen

Kajaanin Hiihtäjät

2,58

Okko

Vähäsöyrinki

Kajaani

2,57

Topi

Kurkinen

Paltamon Urheilijat

2,56

Topi

Hietala

Kajaani

2,55

Matias

Österberg

Kajaani

2,50

Jimi

Rautiainen

 

2,42

Peetu

Loikkanen

Kajaani

2,25

Julius

Määttä

up. s. 2017

1,57

 

Tytöt 2011-2012 pituus

 

 

 

 

 

Vilma

Moilanen

Kajaani Gymnastics

3,34

Hilla

Moilanen

Kajaani Gymnastics

3,20

Emma

Niiranen

Kuhmo

3,17

Anniina

Karjalainen

Kajaani

3,12

Greta

Kettukangas

Sotkamo

3,08

Kaisla

Huttunen

Kajaani

2,74

Hilla

Huttunen

Kajaani

2,65

Lilli

Hujanen

Kajaani

2,62

Anni

Määränen

Kajaani

2,60

Iida

Tölli

Kajaani

2,57

Alma

Huttunen

KHS

2,56

Pilvi

Laurio

Kajaani

2,55

Enni

Kaartinen

Kajaani

2,52

Vilma

Korhonen

Kajaani

2,47

Miisa

Heikkinen

Kajaani

2,32

 

Elsa

Honkanen

up. s. 2014

2,55

Silvia

Kyllönen

up. s. 2014

1,72

 

Pojat 2009-2010 pituus

 

 

 

 

 

Aale

Kettukangas

Sotkamo

3,68

Aleksi

Österberg

Kajaani

2,84

Luukas

Julkunen

Kajaani

2,72

 

 

Tytöt 2009-2010 pituus

 

 

 

 

 

Hilkka

Rimpiläinen

Sotkamon Jymy

3,99

Pinja

Kortelainen

Kontiomäki

3,50

Nea

Jokelainen

Kajaani Gymnastics

3,40

Helmi

Kemppainen

Kajaani Gymnastics

3,31

Senja

Moilanen

Kajaani Gymnastics

2,93

 

 

Tytöt 2007-2008 pituus

 

 

 

 

 

Leeni

Leinonen

Kajaani Gymnastics

3,58

Erika

Paavola

Kajaani Gymnastics

3,09

Anni

Oikarinen

Kajaani Gymnastics

2,98

Iris

Pelkonen

Kajaani Gymnastics

2,98

Iris

Virtanen

Kajaani Gymnastics

2,97

      

 

Pojat 2009-2010 kuula

 

 

 

 

 

 

Aleksi

Österberg

Kajaani

6,78

Luukas

Julkunen

Kajaani

6,19

Onni

Karjalainen up. s.2012

4,76

Sulo

Karjalainen up. s.2015

3,53

 

Tytöt 2009-2010 kuula

 

 

 

 

 

 

 

Nea

Jokelainen

Kajaani Gymnastics

7,77

 

Helmi

Kemppainen

Kajaani Gymnastics

6,63

 

Senja

Moilanen

Kajaani Gymnastics

6,41

 

Henni

Mustonen

up. s. 2012

4,48

 

 

Tytöt 2007-2008 kuula

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leeni

Leinonen

Kajaani Gymnastics

7,70

Anni

Oikarinen

Kajaani Gymnastics

7,11

Erika

Paavola

Kajaani Gymnastics

7,17

Iris

Pelkonen

Kajaani Gymnastics

6,66

Iris

Virtanen

Kajaani Gymnastics

5,83

 

 

 

 

Hilla

Moilanen

up.s. 2011

5,86

Vilma

Moilanen

Kuhmo up.s. 2011

5,27

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

 

 

 

 

Tuloksia 2022

Kajaanin Kipinän kilpailut kesällä 2022

 

To 14.7.           OK Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailut)

Paikka/aika     Kajaani, Vimpelinlaakson urheilukeskus klo 18.00

Lajit/sarjat        P/T7, P/T9, P/T11: 150 m, keihäs P/T13: 150 m, keihäs, P/T15: 300 m, keihäs

Ilmoitt.             12.7. mennessä www.kilpailukalenteri.fi tai tero.viiru@kolumbus.fi tai                                              kilpailupaikalla klo 16.30-17.30.

Ilm. maksu      Ei ole

Huom!             Kilpailut ovat tilastokelpoiset niille, joilla on lisenssi

Tiedust.           Tero Viiru, p. 040 5014387

Järjest.            Kajaanin Kipinä/Osuuskauppa Maakunta 

 

To 28.7.           OK Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailut)

Paikka/aika     Kajaani, Vimpelinlaakson urheilukeskus klo 18.00

Lajit/sarjat        P/T740 m, pituus, P/T9: P/T11, P/T13: 60 m, pituus, P/T15: 100 m, pituus

Ilmoitt.             26.7. mennessä www.kilpailukalenteri.fi tai tero.viiru@kolumbus.fi tai                                              kilpailupaikalla klo 16.30-17.30.

Ilm. maksu      Ei ole

Huom!             Kilpailut ovat tilastokelpoiset niille, joilla on lisenssi

Tiedust.          Tero Viiru, p. 040 5014387

Järjest.            Kajaanin Kipinä/Osuuskauppa Maakunta 

 

Ke10.8.           Aluekilpailut

Paikka/aika     Kajaani, Vimpelinlaakson urheilukeskus klo 18.00

Lajit/sarjat        M/N/M19/N19/M17/N17: 200 m, 3000 m, seiväs, 3-loikka, kiekko, moukari

                        P15/T15: 300 m, seiväs, 3-loikka, kiekko, moukari

Ilmoitt.             6.8. mennessä www.kilpailukalenteri.fi  

Tiedust.           Tero Viiru, p. 040 5014387

Ilm. maksu      10 €/kilp./laji. 6.8. jälkeen maksettuna 20 €/kilp./laji

Järjestäjä         Kajaanin Kipinä

 

To 11.8.           OK Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailut)

Paikka/aika     Kajaani, Vimpelinlaakson urheilukeskus klo 18.00

Lajit/sarjat        P/T7, P/T9: 1000 m, korkeus P/T11, P/T13: 1000 m, korkeus, P/T15: 2000 m,                              korkeus

Ilmoitt.             9.8. mennessä www.kilpailukalenteri.fi  tai tero.viiru@kolumbus.fi tai                                              kilpailupaikalla klo 16.30-17.30.

Ilm. maksu      Ei ole

Huom!             Kilpailut ovat tilastokelpoiset niille, joilla on lisenssi

Tiedust.           Tero Viiru, p. 040 5014387

Järjest.            Kajaanin Kipinä/Osuuskauppa Maakunta 

 

Ti 23.8.            OK Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailut)

Paikka/aika     Kajaani, Vimpelinlaakson urheilukeskus klo 18.00

Lajit/sarjat        P/T7, P/T9: 40 m, kuula P/T11, P/T13: 60 m aj, kuula, P/T15: 100 m aj, kuula

Ilmoitt.             21.8. mennessä www.kilpailukalenteri.fi tai tero.viiru@kolumbus.fi tai                                              kilpailupaikalla klo 16.30-17.30.

Ilm. maksu      Ei ole

Huom!             Kilpailut ovat tilastokelpoiset niille, joilla on lisenssi

Tiedust.           Tero Viiru, p. 040 5014387

Järjest.            Kajaanin Kipinä/Osuuskauppa Maakunta 

 

Su 28.8.         Sipsukisat

 

Ke 7.9.            Kainuun piirin sisumoniottelut 2 , kisat peruttu

Paikka             Kajaani, Vimpelinlaakson urheilukenttä, klo 17.30

Lajit/sarjat        T9 ja P9: 4-ottelu (40 m, korkeus, keihäs (400 g), 800 m)

                        T10 ja P10: 4-ottelu (60 m aj, korkeus, keihäs, 800 m)

                        T11 ja P11: 4-ottelu (60 m aj, korkeus, keihäs, 800 m)

                        T12: 5-ottelu (60 m aj (76,2), pituus, korkeus, keihäs, 800 m)

                        T13: 5-ottelu (60 m aj (76,2), pituus, korkeus, keihäs, 800 m)

                        P12: 5-ottelu (60 m aj (76,2), pituus, keihäs, kiekko, 800 m)

                        P13: 5-ottelu (60 m aj (76,2), pituus, keihäs, kiekko, 800 m)

Ilmoitt.             2.9. mennessä www.kilpailukalenteri.fi  

                        Ilmoita kilpailijan nimi, syntymävuosi, seura ja sarja

Os.maksu:      7 €/osanottaja maksettava 31.8. mennessä FI83 5760 0340 0550 36

                        Jälki-ilmoittautumiset 14 €

Tiedust.           Tero Viiru, p. 040 50214387

Järjestäjä        Kajaanin Kipinä

 

Tuloksia kilpailuista 2022

 

Kilpailuihin ilmoittautuneet ja aikataulut Live - Kilpailun valinta (tuloslista.com)

Kilpailujen tuloksia Tilastopaja Oy Yleisurheilutilastot

 

 

OK Maakunnan lasten kisailut
Kajaanin Kipinä
23.08.2022

P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aatu Jäppinen                    KHS                      8,16              
2)   Elmo Juntunen                   KajKi                     8,64              
3)   Ilja Heikura                         KajKi                     9,94              
     Jiri Kärki                              KajKi                     DNS               

P7 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aatu Jäppinen                    KHS                      4,30              
     4,28   4,30   3,94   

2)   Elmo Juntunen                   KajKi                     2,92              
     2,72   2,92   x      

3)   Rasmus Oikarinen             SotkJy                   2,10              
     2,10   2,10   1,68   

     Jiri Kärki                              KajKi                     DNS               


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Otto Juntunen                    KajKi                     7,61              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Venla Oikarinen                  SotkJy                  7,70              


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Otto Juntunen                    KajKi                     4,61              
     3,94   4,61   x      


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Venla Oikarinen                  SotkJy                  4,52              
     3,88   3,90   4,52   


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Veikka Härkönen                SotkJy                   10,51             
2)   Jooa Juntunen                    KajKi                     10,55             
3)   Vilho Rimpiläinen                KajKi                     11,79             


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Henni Mustonen                 KajKi                     13,00             


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Henni Mustonen                 KajKi                     5,08              
     4,82   x      5,08   


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veikka Härkönen                SotkJy                   7,13              
     7,03   6,63   7,13   

2)   Jooa Juntunen                    KajKi                     5,95              
     5,39   5,76   5,95   

3)   Vilho Rimpiläinen                KajKi                     4,19              
     4,14   4,19   3,93   


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Hilkka Rimpiläinen               SotkJy                   9,47              
2)   Emma Härkönen                 SotkJy                   10,35             


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Niilo Jäppinen                     KHS                       10,37             


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niilo Jäppinen                     KHS                       6,44              
     6,44   6,25   6,22   


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Härkönen                SotkJy                    6,95              
     x      6,95   6,69   

2)   Hilkka Rimpiläinen             SotkJy                    6,21              
     6,21   6,14   6,00   

 

OK Maakunnan lasten kisailut 11.8.2022
Kajaanin Kipinä

P7 1000m 1) Aatu Jäppinen KHS 4.36,8h, 2) Elmo Juntunen KajKi 5.07,7h, 3) Roope Koistinen SotkJy 5.45,4h, 4) Jiri Kärki KajKi 6.26,0h, Saku koistinen SotkJy DNF.

P7 Korkeus 1) Aatu Jäppinen KHS 80, 2) Elmo Juntunen KajKi 75, 3) Roope Koistinen SotkJy 55, Saku Koistinen SotkJy NH.

T7 1000m Silja Lotvonen LaitasVe DNS.

T7 Korkeus Silja Lotvonen LaitasVe NH.

P9 1000m 1) Otto Juntunen KajKi 5.35,0h.

P9 Korkeus 1) Otto Juntunen KajKi 100, 2) Niki Korhonen KajKi 95.

T9 1000m 1) Venla Pasanen SuomRa 4.28,7h, 2) Emma Koistinen KajKi 4.43,7h, Venla Lotvonen LaitasVe DNS.

T9 Korkeus 1) Venla Pasanen SuomRa 110, 2) Emma Koistinen KajKi 95, 3) Venla Lotvonen LaitasVe 90, 4) Eveliina Karjalainen KajKi 90.

T11 1000m 1) Wilma Kemppainen SuomRa 4.34,3h, 2) Anni Pasanen SuomRa 4.38,2h, 3) Emma Niiranen KuhmKi 4.52,4h.

T11 Korkeus 1) Anni Pasanen SuomRa 115, 2) Anniina Karjalainen KajKi 110, 3) Wilma Kemppainen SuomRa 100.

P11 1000m 1) Jooa Juntunen KajKi 4.30,1h, 2) Vilho Rimpiläinen KajKi 4.33,8h.

P13 1000m 1) Niilo Jäppinen KHS 3.54,0h.

P13 Korkeus 1) Niilo Jäppinen KHS 110.

T13 1000m 1) Hilkka Rimpiläinen SotkJy 4.14,2h.

T13 Korkeus 1) Hilkka Rimpiläinen SotkJy 110.

 

Kipinän aluekilpailut
Kajaanin Kipinä
10.08.2022

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Aleksi Mäkinen                   KajKi                     24,3h             

M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kalle Yrjänä                     KajKi                     34,63             
     x      34,17  34,09  x      34,63  x      

     Jussi Syväniemi                  ArcticA                   DNS               

M Moukari
Loppukilpailu
1)   Arttu Väänänen                   VarpVi                    60,47             
     x      58,39  60,47  59,52  59,04  59,93  

     Jussi Syväniemi                  ArcticA                   DNS               

N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Inka Hurskainen                  SotkJy                    30,1h             

N17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Saana Turunen                    SotkJy                    21,52             
     20,72  20,18  21,52  x      21,27  19,76  

N19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nenna Helppolainen               PielavSa                  10,06 +1,0          
     9,86   9,86   9,94   10,06  10,06  9,88   
     +0,6   +0,6   +0,0   +0,0   +1,0   +0,1  

 

OK Maakunnan lasten kisailut

Kajaanin Kipinä

28.07.2022

 

P7 40m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Aatu Jäppinen KHS 8,35

2) Elmo Juntunen KajKi 8,49

3) Otto Heiskanen KajKi 8,86

4) Jiri Kärki KajKi 9,96

Roope koistinen SotkJy DNS

Saku koistinen SotkJy DNS

 

T7 40m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Silja Lotvonen LaitasVe 9,77

2) Ellen Lukkari LaitasVe 10,75

3) Eevi Timonen KajKi 11,62

4) Linnea Lukkari LaitasVe 16,52

 

P7 Pituus

Loppukilpailu

1) Aatu Jäppinen KHS 2,54

2,52 2,54 2,47

2) Otto Heiskanen KajKi 2,39

1,92 2,17 2,39

3) Elmo Juntunen KajKi 2,26

2,19 2,26 2,03

4) Jiri Kärki KajKi 1,81

1,80 1,64 1,81

Roope koistinen SotkJy DNS

Saku koistinen SotkJy DNS

 

T7 Pituus

Loppukilpailu

1) Ellen Lukkari LaitasVe 2,19

2,03 2,19 x

2) Silja Lotvonen LaitasVe 1,95

1,95 1,58 1,59

3) Eevi Timonen KajKi 1,87

1,86 1,57 1,87

 

P9 40m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Otto Juntunen KajKi 7,0h

2) Niki Korhonen KajKi 7,2h

2) Viljami Timonen KajKi 7,2h

4) Aapo Kurkinen PaltU 7,5h

 

T9 40m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Venla Pasanen SuomRa 7,0h

2) Taimi Ohtonen KajKi 7,3h

3) Alina Toivanen KajKi 7,6h

4) Eveliina Karjalainen KaUS 7,9h

4) Hilla Ohtonen KajKi 7,9h

4) Nanna Kemppainen SuomRa 7,9h

7) Venla Lotvonen LaitasVe 8,2h

Emma Koistinen SotkJy DNS

Pihla heiskanen KajKi DNS

 

P9 Pituus

Loppukilpailu

1) Otto Juntunen KajKi 3,12

3,04 3,12 3,12

2) Niki Korhonen KajKi 2,92

2,92 2,83 2,84

3) Aapo Kurkinen PaltU 2,81

2,67 2,76 2,81

4) Viljami Timonen KajKi 2,72

2,72 2,31 2,38

 

T9 Pituus

Loppukilpailu

1) Venla Pasanen SuomRa 3,37

3,34 3,06 3,37

2) Alina Toivanen KajKi 2,84

2,74 2,75 2,84

3) Taimi Ohtonen KajKi 2,60

2,56 2,60 x

4) Eveliina Karjalainen KaUS 2,57

2,43 2,57 -

5) Pihla heiskanen KajKi 2,46

2,46 2,42 2,46

6) Hilla Ohtonen KajKi 2,38

2,38 2,28 2,32

7) Venla Lotvonen LaitasVe 2,36

2,36 - -

8) Nanna Kemppainen SuomRa 2,20

2,19 2,20 1,93

 

Emma Koistinen SotkJy DNS

 

P11 60m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Jooa Juntunen KajKi 10,1h

2) Topi Kurkinen PaltU 10,5h

3) Liam Auchi KajKi 10,9h

 

T11 60m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Emma Niiranen KuhmKi 9,4h

2) Anni Pasanen SuomRa 9,6h

2) Anniina Karjalainen KaUS 9,6h

2) Henni Mustonen KajKi 9,6h

5) Enni Paananen KajKi 9,7h

5) Greta Kettukangas SotkJy 9,7h

7) Wilma Kemppainen SuomRa 10,2h

 

P11 Pituus

Loppukilpailu

1) Topi Kurkinen PaltU 3,13

2,89 3,13 3,00

2) Liam Auchi KajKi 3,00

2,98 3,00 2,86

3) Jooa Juntunen KajKi 2,91

2,91 2,83 2,52

 

T11 Pituus

Loppukilpailu

1) Anni Pasanen SuomRa 3,49

3,48 3,27 3,49

2) Enni Paananen KajKi 3,47

3,41 3,46 3,47

3) Wilma Kemppainen SuomRa 3,40

3,31 3,29 3,40

4) Henni Mustonen KajKi 3,36

3,30 3,30 3,36

5) Greta Kettukangas SotkJy 3,35

3,05 3,31 3,35

6) Emma Niiranen KuhmKi 3,34

3,33 3,34 3,06

7) Anniina Karjalainen KaUS 3,21

3,19 3,21 3,12

 

P13 60m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Aale Kettukangas SotkJy 8,7h

2) Noel Auchi KajKi 9,8h

3) Niilo Jäppinen KHS 9,9h

 

T13 60m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Isa Auchi KajKi 10,0h

 

P13 Pituus

Loppukilpailu

1) Aale Kettukangas SotkJy 4,08 +0,7

x 3,93 3,95 4,08 4,01 4,08

+0,9 +1,0 +0,5 +0,7 +0,8 +0,7

2) Niilo Jäppinen KHS 3,47 +1,0

3,28 3,46 3,47 3,40 x x

+1,8 +1,0 +1,0 +0,8 +1,2 +0,7

3) Noel Auchi KajKi 3,43 +0,9

3,43 3,41 3,39 x x 3,36

+0,9 +0,9 +0,5 +0,4 +1,2 +0,4

 

T13 Pituus

Loppukilpailu

1) Isa Auchi KajKi 3,34 +0,1

3,34 3,15 3,09 3,06 x 2,90

+0,1 +2,1 +1,1 +1,8 +0,7 +1,7

 

T15 100m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1) Alisa Toivanen KajKi 13,0h

2) Emma Juntunen KajKi 14,5h

 

T15 Pituus

Loppukilpailu

1) Alisa Toivanen KajKi 4,93 +1,3

4,53 x x 4,82 x 4,93

+0,0 +0,2 +1,4 +0,8 +0,7 +1,3

 

 

 

Kipinän kisat

Kajaanin Kipinä

27.06.2022

 

M 100m

Loppukilpailu, Tuuli: -0,9

1) Aleksi Mäkinen KajKi 11,85

2) Janne Keskikastari OulHui 12,57

 

M Korkeus

Loppukilpailu

Kunto Viiru KajKi NH

DNS

 

N Korkeus

Loppukilpailu

1) Sanna Rautio OulPy 160

155 160 165

o xo xxx

 

M Kuula

Loppukilpailu

1) Kalle Yrjänä KajKi 11,90

11,67 x x 11,90 11,81 x

 

N Keihäs

Loppukilpailu

Krista Sjögren OulPy DNS

Merja Perätalo YlikNM DNS

 

P15 300m

Loppukilpailu

1) Niilo Kouvalainen KiuruvU 43,02

 

T15 300m

Loppukilpailu

1) Elsa Kemppainen LahdA 48,32

2) Elsisohvi Suutari SotkJy 56,38

 

P15 Pituus

Loppukilpailu

1) Elias Kemppainen LahdA 5,13 +1,6

4,95 5,08 5,13 3,16 x x

+1,2 +1,8 +1,6 +0,7 +1,5 +0,0

 

Niilo Kemppainen LahdA DNS +0,0

 

T15 Pituus

Loppukilpailu

1) Alisa Toivanen KajKi 4,91 +0,8

4,63 4,91 4,75 x x 4,75

+1,1 +0,8 -0,5 +1,8 +1,6 +1,1

 

2) Elsisohvi Suutari SotkJy 3,75 +1,2

x 2,92 3,75 3,66 3,56 x

+0,0 -0,8 +1,2 +1,2 +0,6 +0,0

 

P15 Keihäs

Loppukilpailu

1) Niilo Kouvalainen KiuruvU 42,52

36,23 40,13 39,68 34,52 40,03 42,52

 

T15 Keihäs

Loppukilpailu

1) Iida Juntunen KajKi 28,09

22,43 21,19 22,35 21,06 21,50 28,09

 

2) Emma Juntunen KajKi 26,17

26,17 25,61 x x 24,45 x

 

3) Elsa Kemppainen LahdA 25,59

19,46 23,99 x 25,59 x x

 

M17 100m

Loppukilpailu, Tuuli: -0,9

1) Elias Kemppainen LahdA 12,77

2) Niilo Kemppainen LahdA 14,44

Eetu Ylikunnari KuivAu DNS

 

N17 100m

Loppukilpailu, Tuuli: -1,4

1) Milla Kangas OulPy 12,91

2) Saana Turunen SotkJy 13,03

3) Moona Heikkinen JyväskKU 13,62

4) Alisa Toivanen KajKi 13,77

 

N17 Korkeus

Loppukilpailu

1) Emilia Martinsén OulPy 148

136 139 142 145 148 151

o o xo o xo xxx

 

2) Eeva Nurkkala OulPy 145

136 139 142 145 148

o o o xo xxx

 

3) Lotta Granit SotkJy 142

124 127 130 133 136 139 142 145

xxo - o - xo - xo xxx

 

4) Moona Heikkinen JyväskKU 136

127 130 133 136 139

ox o o o xxx

 

N17 Pituus

Loppukilpailu

1) Saana Turunen SotkJy 5,12 +1,8

4,74 4,93 5,12 5,05 4,97 4,89

+0,9 +0,8 +1,8 +0,6 +0,4 +2,1

 

2) Milla Kangas OulPy 5,11 +1,6

4,74 4,60 x x 4,96 5,11

+0,7 +0,8 +2,5 +1,6 +0,4 +1,6

 

N17 Kuula

Loppukilpailu

1) Moona Heikkinen JyväskKU 12,48

12,29 11,59 11,88 11,82 12,31 12,48

 

N17 Keihäs

Loppukilpailu

1) Kiia Vanhatupa OulPy 31,52

26,27 28,92 27,01 29,75 31,52 27,93

 

N19 1500m

Loppukilpailu

1) Anni Niku NivU 5.02,36

 

M19 Keihäs

Loppukilpailu

1) Veeti Hotti SonkajPa 50,27

42,99 44,28 41,52 47,19 43,50 50,27