Tuloksia

 

Tämän sivun alalehdille päivitetään viimeisimpiä Kipinäläisten tuloksia. Jos huomaat, että joistakin kisoista puuttuu tulokset, niin otappa yhteyttä karri.hentila@papas.fi . Vanhempia tuloksia voit katsella täältä

Kainuun Sisuhallimestaruuskilpailut
 

Lauantai 6.4.2019

Tulokset 6.4.2019 lauantain Kainuun Sisuhallimestaruuskilpailuista.

 

P9 40m Aapeli Möttönen, Kajaanin Kipinä, 8.05

T9 40m 1. Venla Lotvonen, Laitasaaren Veto, 11.02
                2. Silja Lotvonen, Laitasaaren Veto ,22.27

T10 60m 1. Annika Heikkinen, Kajaanin Kipinä, 11.21

T11 60m 1. Alisa Toivanen, Kajaanin Kipinä, 9.88

                 2. Netta Oikarinen, Sotkamon Jymy, DNS

P11 60m 1. Elmeri Wacklin, Kajaanin Kipinä, 10.24

T12 60m 1.Neea Makkonen, Sotkamon Jymy, 9.84
                 2. Anna Korhonen, Kajaanin Kipinä, 10.05
                 3. Elsisohvi Suutari, Sotkamon Jymy, 10.24
                 4. Milka Dahl, Iisalmen Visa, DNS
T13 60m 1. Lotta Granit, Sotkamon Jymy, 9.06
                 2.Jenna Oikarinen, Sotkamon Jymy, 9.28
                 3. Pihla Kinnunen, Kajaanin Kipinä, 9.75
T14 60m  1.Aino Pyykkönen, Lieksan Urheilijat 9.09

T15 60m  1.Henna Hyvönen, Kajaanin Kipinä 8.85

 

P9 Korkeus 
Aapeli Möttönen, Kajaanin Kipinä, 95
80      85       90          95         100

o         x0       0             x0         xxx    

T12 Korkeus
1. Neea Makkonen, Sotkamon Jymy
90       95       100         105       110       115       120         125

0          0           0            0           0          xo         o           xxx

2.Anna Korhonen, Kajaanin Kipinä ,120
90        95         100         105       110      115        120          125
-            -              o             o           0           xo         xo            xxx

3. Neea Makkonen, 105
90     95        100     105       110      115        120

o        o          o          xo          xxx

 

T13 Korkeus

1. Lotta Granit, Sotkamon Jymy, 135

110      115       120      125    130      135     140

o           o           o           o        o           o       xxx

 

2. Jenna Oikarinen, Sotkamon Jymy, 130

110      115       120      125      130     135

o           o           o          o           xo     xxx

 

T15 Korkeus

Henna Hyvönen, Kajaanin Kipinä, 130

115     120      125     130

o          xo        o         xxx

 

T14 Seiväs

1. Aino Pyykkö, Lieksan Urheilijat, 260

240     260     270
o           o         xxx

 

7.4.2019 sunnuntai

 

T10 60m aidat 1. Venla Siekkinen, Keiteleen Nuju,  15.18

T11 60m aidat  1. Netta Oikarinen, Sotkamon Jymy, 14.73

T12 60m aidat  1. Minja Korhonen, Siilijärven Ponnistus, 12.99

T13 60m aidat  1. Moona Heikkinen, Sotkamon Jymy, 11.28
                            2. Jenna Oikarinen, Sotkamon Jymy, 12.81

T14 60m aidat  1. Saana Turunen, Sotkamon Jymy, 10.09

 

P9 Pituus  1. Aapeli Möttönen, Kajaanin Kipinä, 2,98m

                    2. Elias Siekkinen, Keiteleen Nuju, 2,52m
P10 Pituus 1. Aatu Kemppainen, Sotkamon Jymy, 2,62m

T10 Pituus 1. Venla Siekkinen, Keiteleen Nuju, 3,31m

                    2. Annika Heikkinen, Kajaanin Kipinä, 3,15m
                    3. Iines Juntunen, Suomussalmen Rasti, 2,67m

                    4.  Emma Turpeinen, Suomussalmen Rasti,2,62m

                    5. Neea Ruohonen, Kajaanin Kipinä, DNS

T11 Pituus 1. Netta Oikarinen, Sotkamon Jymy, 3,17m

T12 Pituus 1. Minja Korhonen, Siilijärven Ponnistus, 3.98m

                    2. Neea Makkonen, Sotkmon Jymy, 3.65m
                    3. Elsisohvi Suutari, Sotkamon Jymy, 3,47m
                    4. Anna Korhonen, Kajaanin Kipinä, 3,29m
T13 Pituus 1. Lotta Granit, Sotkamon Jymy, 4,32m
                    2. Moona Heikkinen, Sotkamon Jymy, 4,12m
                    3. Pihla Kinnunen, Kajaanin Kipinä, 3,77m

                    4. Siiri Leinonen Kajaanin Kipinä,  3,34m

T14 Pituus 1. Saana Turunen, Sotkamon Jymy, 4,82m

 

P9 Kuula 1. Aapeli Möttönen, Kajaanin Kipinä, 4,65m
                  2. Elias Siekkinen, Keiteleen Nuju,  4,55m

T10 Kuula 1. Liinu Roivanen, Kiuruveden Urheilijat, 6,34m

                    2. Venla Siekkinen, Keiteleen Nuju, 6,00m

                    3. Emma Turpeinen, Suomussalmen Rasti, 4,53m
                    4. Iines Juntunen, Suomussalmen Rasti, 3,66m

T11 Kuula 1. Emma Juntunen, Suomussalmen Rasti, 8,15m

P 12 Kuula Onni Kukkonen, Oulun Pyrintö, DNS

T12 Kuula 1. Minja Korhonen, Siilijärven Ponnistus, 7,28m

                   2. Neea Makkonen, Sotkamon Jymy, 6,12m

                   3. Elsisohvi Suutari, Sotkamon Jymy, 5,71

T13 Kuula 1. Jenna Oikarinen, Sotkamon Jymy, 9,01m

                   2. Moona Heikkinen, Sotkamon Jymy, 8,90m

 

T10 Kolmiloikka 1. Annika Heikkinen, Kajaanin Kipinä, 6,92m

T11 Kolmiloikka 1. Emma Juntunen, Suomussalmen Rasti 8,98m

T13 Kolmiloikka 1. Jenna Oikarinen, Sotkamon Jymy, 8,54m

                               2. Siiri Leinonen, Kajaanin Kipinä, 8,08m

T14 Kolmiloikka 1. Netta Korhonen, Siilijärven Ponnistus 7,78m