Kajaanin Kipinän 110-vuotisjuhlakilpailut

Kilpailupaikka
Vimpelinlaakson urheilukeskus, Kajaani

Aikataulu 12.6.2021
13:00-13:30 Osanoton varmistus
13:45 Kiertopalkinnon luovutus v. 2020 Kipinän parhaalle urheilijalle Suvi Kemppaiselle
13:50 Kisojen avauspuhe, Kajaanin Kipinän kunniapuheenjohtaja, liikuntaneuvos Kunto Viiru
14:00 N17 100m
14:00 M17, M19, N, M, N19 keihäs
14:05 N 100m
14:10 M 100m
14:20 Palkintojen jako 100m
14:30 N17, N 800m
14:30 N17, N, N19, M19 pituus
14:40 M19, M 800m
15:00 M, N 10000m '
15:20 Palkintojen jako 800m, pituus
15:30 M60, M70, M75 korkeus
16:00 Palkintojen jako 10000m, korkeus


Ilmoittautuneet
N 100m
1 Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä		
2 Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä		
3 Niina Wallin          Oulaisten Huima

N 800m
1 Iina Takkula	        Kuivasjärven Aura		
2 Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		
3 Ninna Wallin	        Oulaisten Huima		

N 10000m
1 Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
2 Minna Huovinen 	Pudasjärven Urheilijat

N Pituus
1 Jenna Kokkonen        Kajaanin Kipinä		

N Keihäs
1 Merja Perätalo        Ylikiimingin Nuijamiehet		
2 Tara Saikkonen        Joensuun Kataja		

M 100m
1 Aleksi Mäkinen        Kajaanin Kipinä		
2 Elmeri Lesonen        Sotkamon Jymy		

M 800m
1 Jussi Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat		
2 Roope Haapakangas	Pyhäjärven Pohti		

M 10000m
1 Jaakko Piesanen       Saarijärven Pullistus		
2 Ravinder Kohtaniemi	Ykspihlajan Reima		
3 Toni Myllylä	        Kajaanin Kipinä		

M Keihäs
1 Ville Miettinen       Juuan Urheilijat		

N17 100m
1 Alisa Toivanen        Kajaanin Kipinä		
2 Anna Korhonen	        Kajaanin Kipinä		
3 Emma-Siiri Juntunen	Kajaanin Kipinä		
4 Henna Hyvönen	        Kajaanin Kipinä		
5 Inka Hurskainen       Sotkamon Jymy		
6 Terhi Junno	        Ylivieskan Kuula		

N17 800m
1 Anni Niku	        Nivalan Urheilijat		
2 Eveliina Kujala       Limingan Niittomiehet		
3 Helinä Niskanen       Suomussalmen Rasti		
4 Helmi-Lilja Niskanen	Suomussalmen Rasti		

N17 Pituus
1 Alisa Toivanen        Kajaanin Kipinä		
2 Anna Korhonen	        Kajaanin Kipinä		
3 Emma-Siiri Juntunen	Kajaanin Kipinä		
4 Henna Hyvönen	        Kajaanin Kipinä		
5 Saana Turunen	        Sotkamon Jymy		

M17 Keihäs
1 Matias Lehtinen       Kajaanin Kipinä		
2 Mikke Liikanen        Tyrnävän Tempaus		

N19 Pituus
1 Nenna Helppolainen	Pielaveden Sampo		

N19 Keihäs
1 Liisa Röyttä	        Oulaisten Huima		

M19 800m
1 Emil Huomo	        Oulun Pyrintö		
2 Henri Säisä	        Iisalmen Visa		
3 Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö		

M19 Pituus
1 Markus Lindeman       Sotkamon Jymy		

M19 Keihäs
1 Veeti Hotti	        Sonkajärven Pahka		

M60 Korkeus
1 Juhani Ryynänen       Juuan Urheilijat		

M70 Korkeus
1 Matti Kostamo	        Leppävirran Urheilijat		

M75 Korkeus
1 Kunto Viiru	        Kajaanin Kipinä